11.00 - w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Czernicach

- wtorek, środa, piątek - godz. 17.00 - w kościele pw. św. Marcina w Starej Wiśniewce

- czwartek - godz. 17.00 - w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Łąkiem

- sobota - godz. 17.00 - Msza św. niedzielna w kościele pw. św. Marcina w Starej Wiśniewce

Zapraszam do oglądania zdjęć znajdujących się w naszej galerii

Zapraszam do oglądania nagrań wideo związanych z naszą Parafią.

nr 71 8944 0003 0002 6185 2000 0010

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - KOLĘDA W ROKU 2021

W zakładce AKTUALNOŚCI znajdują sie informacje na temat odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy w roku 2021. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

WYRÓŻNIENIE  W  KONKURSIE

Z radością informuję, że kościół parafialny został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "ZABYTEK  ZADBANY", który jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym konkursie nasz kościół otrzymał wyróżnienie w kategorii "Architektura i budownictwo drewniane". W ten sposób została doceniona cała wspólnota parafialna, która włożyła wiele wysiłku w odrestaurowanie naszego kościoła parafialnego. Wszystkim, którzy wnieśli jakikolwiek swój wkład, aby zachować kościół dla potomnych, bardzo serdecznie dziękuję.

Ks. Proboszcz

UWAGA UWAGA!

POWAŻNE  ZMIANY OD 7 LISTOPADA 2020

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych, informuję, że od soboty 7 listopada 2020, aż do odwołania, w kościele może być obecna 1 osoba na 15m2 powierzchni w strefie czerwonej. Oznacza to, że w kościołach naszej parafii może być następująca liczba wiernych na jednej mszy św.:

• w Starej Wiśniewce – 11 osób
  • w Łąkie – 20 osób
  • w Czernicach – 20 osób

Trzeba także pamiętać o obowiązku założenia maseczki i zachowaniu odległości 2 metrów.  W dalszym ciągu zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Informuję także, że msze święte niedzielne w tym tygodniu będą według następującego porządku:

- w sobotę

•  17.00 – w  Starej Wiśniewce

- w niedzielę:

•  8.00 – w Starej Wiśniewce
  •  10.00 – w Łąkie
  •  11.00 – w Czernicach
  •  11.30 – w Starej Wiśniewce

UJEDNOLICONE  TEKSTY  MODLITW

W zakładce "Aktualności" znajdują się ujednolicone teksty modlitw zatwierdzone przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu  Polski oraz Komunikat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wobec nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych.

REGULAMIN  CMENTARZA

W zakładce Cmentarz został umieszczony Regulamin naszego cmentarza parafialnego, który obowiązuje od 6.07.2020 r.

W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE NA TEMAT KOMUNII DUCHOWEJ ORAZ PIERWSZYCH PIĄTKÓW I PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

W dalszym ciągu zachęcam do odmawiania codziennie modlitw Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jednocześnie można odmawiać poniższą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"

Księża Biskupi w związku z pandemią koronawirusa:

- proponują odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego każdego dnia między godziną 15.00 a 16.00;

- zachęcają do odmawiania modlitwy Anioł Pański, Litanii Loretańskiej i modlitwy Witaj Królowo o godz.12.00;

- zapraszają do modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

Ks. Proboszcz

ZWIEDZANIE  KOŚCIOŁA

Zapraszam do oglądania zdjęć znajdujących się w naszej galerii

Wszelkie informacje na temat historii oraz zabytkowego wyposażenia kościoła są dostępne na stronie www.zabytkidrewniane.pl

Zapraszam do oglądania nagrań wideo związanych z naszą Parafią.

19 stycznia 2021

Wtorek, II Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Terminy kursów przedmałżeńskich w Górce Klasztornej w roku 2021:
12 - 14 lutego
14 – 16 maja
strona internetowawww.gorkaklasztorna.com

Planowane terminy pierwszych spotkań w roku 2021:
20 stycznia, 24 lutego, 17 marca, 21 kwietnia, 19 maja, 16 czerwca, 21 lipca, 18 sierpnia, 15 września, 20 października, 17 listopada, 15 grudnia.

Pokaz zdjęć